Relaxačné pobyty organizuje monada.sk pod vedením profesionálnych lektorov vo Wellness Hoteli Patince. Najžiadanejšie sú Detoxikačné pobyty, sezónne alternatívy Jarná detoxikácia, Letná detoxikácia a pobyt Meditácia ako NOVINKA. Relaxačný pobyt Patince má bohatý celodenný program zameraný na očistu tela a na upokojenie a pozitívne naladenie mysle. 

Detoxikačný pobyt

obr
Telové ošetrenia Kozmetika Kaderníctvo Manikúra a pedikúra Vodný (bazénový) svet Saunový svet Detský bazén Vonkajší bazén Thajské masáže Klasické masáže

star4

Wellness hotel Patince

Patince

Komfortná detoxikácia v dňoch mimo víkendu.
Čisté vnútorné prostredie organizmu je základným predpokladom na dosiahnutie zdravia a vytúženej štíhlej postavy! Obľúbený Detoxikačný pobyt je špeciálne zameraný na prečistenie tela a na upokojenie a pozitívne naladenie mysle. Naštartujte sa s MONADOU a zostaňte vo forme v každom ročnom období!

Fotogaléria

Ceny sú kalkulované pre 1 osobu dvojlôžkovej izbe (1/2).V cene je zahrnuté

Ubytovanie v komfortnej izbe Standard vo Wellness Hoteli Patince****

 • v deň nástupu – ubytovanie od 15.00 hod., v deň ukončenia pobytu - uvoľnenie izby do 12.00 hod.
 • všetky izby sú klimatizované, s vlastnou kúpeľňou a sociálnym zariadením; k vybaveniu štýlovo a farebne citlivo zladených izieb štandardne patrí TV, rádio, telefón, chladnička s mini barom, trezor; väčšina izieb má balkón a wifi pripojenie na internet

Stravovanie - plná penzia formou špeciálne zostaveného menu (stravovanie začína večerou a končí obedom):

 • raňajky – čerstvá ovocná šťava + ovocný šalát
 • obed – ľahko stráviteľné jedlá (chutné detoxikačné hlavné jedlo + čerstvý zeleninový šalát)
 • večera – čerstvá zeleninová šťava + zeleninový šalát
  desiata a olovrant – čaj podporujúci detoxikáciu a reguláciu telesnej hmotnosti

 

Wellness služby:

 • neobmedzený vstup do bazénového sveta – veľký relaxačný bazén (vodné masážne delá, vodné masážne postele, vodný hríb, jaskyňa, divoká rieka...) sedací kľudový bazén, 10-miestna vírivka, detský bazén s toboganom
 • voľný 3 hodinový vstup do bazénového sveta aj v deň odchodu po ukončení pobytu
 • neobmedzený vstup do saunového sveta – v saunovom svete nájdete dve fínske sauny, jednu parnú saunu, jednu bylinkovú aromatickú saunu, ľadový relax, slnečnú lúku, vírivý bazén, odpočiváreň, ochladzovací bazén a Kneippov šliapací kúpeľ
 • neobmedzený vstup do fitness centra
 • aqua aerobic vo vyhradených dňoch


Program MONADA:

 • relaxačný program MONADA počas celého pobytu – unikátne regeneračné a relaxačné cvičenia, vychádzajúce zo známych cvičebných systémov: joga, strečing, Pilates, body styling a originálne pútavé prednášky na témy wellness životného štýlu, vedené odborníkmi s dlhoročnými skúsenosťami:
  -  skupinové cvičenie jogovo-rehabilitačné (3x denne / 35 min.)
  -  skupinové cvičenie jogovo-rehabilitačné s relaxáciou (1x denne / 50 min.)
  odborné prednášky zamerané na detoxikáciu organizmu, zásady delenej stravy a správne fungovanie metabolizmu (2x denne / 70 min.)

BONUSY:

 • wellness welcome drink (ovocný wellness coctail) / osoba 
 • ubytovanie v 1/1 izbe bez doplatku za neobsadené lôžko
 • diagnostika organizmu - meranie hmotnosti, BMI, celkového tuku, vnútorného tuku, svalovej hmoty, pH organizmu
 • relaxácia pod pyramídou, 30 min.
 • 1x detoxikačná maska na tvár / osoba
 • 1x voucher na zľavu 20% na detoxikačný zábal
 • zľava 10% na tvárové a telové ošetrenia MARY COHR
 • zľava 50% na ichtyoterapiu – Bio pedikúra s rybičkami Garra Rufa (v rámci dostupnosti
 • parkovanie zdarma
 • predĺžený check-out v deň odchodu až do 16.00 hod. bez doplatku

  Program MONADA

  Hotel patrí do skupiny s celoročným relaxačným programom MONADA. Každý ubytovaný klient sa môže zúčastniť cvičení, relaxácií a prednášok ZADARMO.

  Jogovo-rehabilitačné cvičenia

  Pod odborným dohľadom skúsených lektorov absolvujete nenáročné ozdravujúce regeneračné cvičenia, orientované hlavne na chrbticu. Systém cielených cvičení prehĺbi Vaše dýchanie, zvýši kondíciu, posilní srdce, cievy a imunitný systém. Prínosom je celkové uvoľnenie, lepšia pohyblivosť kĺbov a posilnenie svalov celého tela. Už v priebehu pobytu sa môžete zbaviť bolesti a niektorých pohybových problémov.
  Regeneračné a relaxačné cvičenia vychádzajú zo známych cvičebných systémov: joga, strečing, Pilates, body styling. Jedinečný komplex cvičení, pomocou ktorých si spevníte svaly celého tela od hlavy až po päty, zaručuje formovanie postavy a trvalé výsledky - vypracovanú postavu, silné brušné a chrbtové svaly, zlepšenie držania tela, zbaví vás tukových vankúšikov a pomôže k dlhým, štíhlym nohám. Cvičením si pomôžete sami od bolestí chrbta a pohybového aparátu, ktorých ste sa mnoho rokov nevedeli zbaviť. Je to cvičebný program, pomocou ktorého získate psychickú a fyzickú rovnováhu. Cvičenia sú určené všetkým vekovým skupinám, od detí, až po seniorov, fyzicky aktívnym a aj menej aktívnym ľudom. Cvičenie odporúčame ľuďom s jednostranným zaťažením svalových skupín, ako sú hudobníci, úradníci alebo programátori, sú vhodné pre ľudí s nadváhou a chronickými bolesťami chrbtice.

  Relaxácie
  Relaxácia je urýchlenie procesu regenerácie. Po telesných cvičeniach najlepšie precítite regeneračné účinky relaxácie, uvoľnenie mysle prirodzene dopĺňa uvoľnenie tela. Príjemná  hudba a pokojný hlas lektorky Vám navodí stav hlbokej relaxácie. Okrem okamžitej úľavy v podobe uvoľnenia svalstva Vám prinesie aj prehĺbenie dýchania a navodenie pravidelného vnútorného rytmu organizmu, ktorý vedie rýchlo a bezpečne, bez negatívnych vedľajších účinkov, k celkovej telesnej a duševnej regenerácii.

  Relaxácie pod pyramídou
  Už v starovekom Egypte vedeli, že pyramída svojim tvarom dokáže pri správnom nastavení prijímať energiu. Senzitívnejší ľudia dokážu precítiť účinok pyramidálnej energie v rôznych formách, napríklad ako príjemné teplo alebo jemné mravenčenie. Tento typ relaxácie umocní celkový regeneračný účinok na Váš organizmus. Navyše hudba podľa Vášho vlastného výberu z našej širokej ponuky relaxačných skladieb Vám pomocou špeciálnej ozvučovacej techniky dopomôže k maximálnemu uvoľneniu tela a mysle. Nechajme sa sprevádzať svetom predstáv a obrazov. Stačí sa len uvoľniť a počúvať, vnímať a prijímať…

  Originálne pútavé prednášky
  V spoločnosti príjemných ľudí ani nepostrehnete, ako sa stávate súčasťou prijímania a odovzdávania  hodnotných informácií. Fantastická, spontánna a kamarátska atmosféra pomáha hlbšie pochopiť seba i nevyhnutnosť žiť zdravšie, šťastnejšie a spokojnejšie.. Z Vášho uponáhľaného života sa vytratí stres a napätie a nahradíte ich úsmevom a radosťou.
  Prednášky sú na témy wellness životného štýlu – vnímanie signálov vlastného tela (jedlo ako liek, látková premena, prekyslenie organizmu, vyvážená strava, zdravé kombinácie potravín, očistné kúry), tajomstvo pohybu (zdravá chrbtica, problémy pri poruchách chrbtice), duševná rovnováha (umenie zvládnuť stres, účinné overené relaxačné techniky), znamenia zverokruhu a živly (charakteristika znamení od barana po ryby, vzťahy medzi znameniami), lunárny kalendár, energetické centrá (čakry), dýchanie ako zdroj životnej sily.

  Diagnostika organizmu

  Pomocou analýzy stavby tela získate dôležité údaje o pomere svalstva a tuku vo vašom tele, o množstve nebezpečného vnútorného tuku a pH organizmu. Udržiavanie acidobázickej rovnováhy organizmu (zásadité pH) a úprava stravovacieho režimu podporená zmenou životosprávy a v úvodnej fáze aj excelentnými výživovými doplnkami so synergickým efektom garantuje zdravé chudnutie bez jo-jo efektu.
  Mieru nadváhy či obezity aj jej súvislosť s prípadnými zdravotnými rizikami zisťujeme dnes už dobre známymi postupmi. Najčastejšie sa využíva tzv. BMI (Body Mass Index), ktorý zistíme výpočtom:  hmotnosť (kg) / výška (m) x výška (m). Pre určenie zdravotných rizík je ale dôležité nielen množstvo telesného tuku, ale aj jeho rozloženie v tele. Zisťujeme ho zmeraním obvodu pásu a spresňujeme pomocou váhy s analýzou stavby tela, ktorá okamžite určí dôležité telesne parametre: percentuálny podiel tuku v tele, množstvo viscerálneho (vnútorného) tuku, výpočet BMI (Body Mass Index), percentuálny podiel kostrového svalstva a bazálny metabolizmus.

  Konzultácia k programu zdravého chudnutia a odkyslenia

  Odborný výklad programu, vstupné merania pomocou váhy s analýzou stavby tela (hmotnosť, BMI, celkový tuk, vnútorný tuk, svalovú hmotu), zistenie pH organizmu, návody na úpravu stravovania, recepty na prípravu vhodných jedál.
  Komplexný program redukcie nadváhy s individuálnou starostlivosťou pre klientov, ktorí vyžadujú osobný prístup. Vychádza z poznania, že zdravie nie je len neprítomnosť choroby, ale celostný prístup k človeku, kam patrí výživa, kondície, psychika a celkový životný štýl. Garantom je tím lekárov, ktorí sa denne stretávajú s nedozernými následkami a rizikami, ktoré so sebou nadváha a obezita prináša. Prax potvrdzuje, že každý kilogram telesnej hmotnosti navyše skracuje náš život o pár týždňov.

  Hotel

  ATRAKTIVITY
  • Vonkajší letný bazén s veľkým toboganom a lezeckou stenou, s termálnou vodou na ploche viac než 600 m2
  • Saunový svet: fínska sauna, parná sauna, bylinková sauna
  • Rímsky bahenný kúpeľ
  • Detský vnútorný bazén s termálnou vodou
  • 10-miestna vírivka s termálnou vodou teplou 36 °C.
  • Thajské masáže
  • SOTHYS kozmetika

  Wellness hotel Patince**** je oázou pokoja, miestom, kde môžete vypnúť a zabudnúť na starosti. Ponúka vám nielen na mieru zostavené pobyty a služby, ale aj osobitý prístup ku každému klientovi podľa individuálnych želaní.

  Obec Patince sa nachádza v juhovýchodnej časti Podunajskej nížiny, v nadmorskej výške cca 105 až 110 metrov nad morom. Patince sú najjužnejšie položenou obcou na Slovensku. Nachádzajú sa 15 km východne od Komárna (smer Štúrovo), v blízkosti rieky Dunaj. Rekreačný areál svojím termálnym kúpaliskom, rekreačnými, turistickými i cyklistickými možnosťami už desaťročia priťahuje širokú vrstvu obyvateľstva zo Slovenska i zahraničia.

  V blízkosti obce vyvierajú tri minerálne pramene, ktoré sa vyznačujú vysokým obsahom hydrouhličitanov, vápnika, horčíka a síranov. Termálny prameň vyvierajúci v areáli má teplotu 27 °C a priaznivo pôsobí na pohybové ústrojenstvo a jeho ochorenia. V roku 1953 bol patinský termálny prameň a jeho okolie v rozlohe 0,5 ha, vyhlásený za chránenú oblasť.

  Okrem bazénov môžu návštevníci využiť umelo vybudované jazero s plochou 2 ha, ktoré slúži na pestovanie vodných športov, člnkovanie, jazdu na vodných bicykloch a poskytuje priestor aj milovníkom rybolovu. Pre priaznivcov športu sú v areáli vybudované moderné športové ihriská, beach-volejbalové, minigolfové ihrisko a tenisový kurt.

  Ubytovanie

  Štvorhviezdičkový hotel poskytuje ubytovanie v komfortne zariadených dvojposteľových izbách s možnosťou prístelky (aj detské postieľky), rodinných izbách, nadštandardných Superior a De luxe izbách a luxusných apartmánoch, s celkovou kapacitou 218 + 32 lôžok.

  Všetkých 99 izieb je klimatizovaných, s vlastnou kúpeľňou a sociálnym zariadením. K vybaveniu štýlovo a farebne citlivo zladených izieb štandardne patrí TV, rádio, telefón, chladnička s minibarom, trezor. Väčšina izieb má balkón. Luxusné apartmány s kapacitou 2 až 6 lôžok poskytujú naozaj výnimočný komfort. Kombinácia dreva a prírodných odtieňov umocňuje pocit harmónie.

  Apartmány s obývačkou a spálňami, vlastnou kúpeľňou a sociálnym zariadením sú klimatizované a vybavené plazmovou obrazovkou, rádiom, telefónom, chladničkou s minibarom, trezorom a internetovou prípojkou. Výnimočný je mezonetový apartmán na 3. poschodí.

  Stravovanie

  Ponukou ľahkých a nápaditých jedál vyhovie hotelová kuchyňa aj najnáročnejšiemu hosťovi. V jedálnom lístku si nájde každý to svoje - vegetariánsku, delenú stravu, klasické jedlá stredomorskej kuchyne, ako aj špeciality maďarskej kuchyne, európskej kuchyne... Ponuku skvelých jedál dobre dopĺňa široký výber regionálnych aj zahraničných vín.

  Hotelová reštaurácia má kapacitu 80 osôb. Jej súčasťou je terasa pri jazierku, ktorá je k dispozícii v priaznivom počasí. Raňajky a večera sa podávajú v hotelovej reštaurácii formou bufetových stolov alebo formou výberu z menu pri nižšej obsadenosti hotela. Obed je v ponuke formou denného menu alebo výberom z jedálneho lístka.

  Wellness bar, ktorý sa nachádza priamo v bazénovej hale, ponúka rýchle občerstvenie formou ľahkých jedál a nápojov.

  Nočný kokteilový Bowling bar so širokou ponukou miešaných nápojov, dvoma bowlingovými dráhami a biliardovým stolom. Interiér baru je vhodný na príjemné posedenie s priateľmi, obchodnými partnermi, vhodný na zábavu aj organizovanie rôznych firemných akcií. Ak plánujete bowlingový turnaj, vieme vám zabezpečiť komplexnú organizáciu, medziturnajovú zábavu, vyhodnotenie, kultúrny program... Ak si chcete jednoducho len zahrať, dráhy si môžete rezervovať na hotelovej recepcii.

  V hotelovej hale pri recepcii nájdete Lobby bar s širokou ponukou kvalitnej kávy, čerstvými zákuskami a miešanými nápojmi.

  Bazénový a saunový svet

  Bazénový svet je komplex bazénov s využitím upravovanej vody z termálneho prameňa s priaznivým účinkom na pohybový aparát. Termálny prameň Hévíz s teplotou 27 °C, ktorý vyviera z hĺbky 200 m, patrí k reťazi pridunajských prameňov, ktorá sa začína pri Patinciach a končí na Margitinom ostrove pri Budapešti.
  Teplota vody v bazénoch sa pohybuje od 30 do 36 °C. Súčasťou veľkého relaxačného bazéna (teplota vody 30 – 31 °C) sú vodné atrakcie – hydromasáže, masážne vodné delá, masážne vodné postele, protiprúd, vodná jaskyňa, vodný masážny hríb, vírivka (teplota vody 34 °C). Vírivý kúpeľ má sedatívny, upokojujúci účinok - uvoľňuje svalový tonus a psychické napätie. Využíva sa pri regenerácii pohybového aparátu, na zlepšenie prekrvenia končatín a celého tela, aj pri nespavosti.
  Pre deti je k dispozícii detský bazén s detským toboganom (teplota vody 32 °C). Na poschodí nad bazénovou halou nájdete detský kútik. Súčasťou bazénového sveta je sedací relaxačný bazén s teplotou vody 36 °C, priestorovo oddelený od veľkého bazéna. Pokojový bazénový kúpeľ v termálnej vode s teplotou 36,°C má upokojujúci účinok, podporuje prívod tepla najmä do končatín, ktoré sú vždy chladnejšie. Termálna voda má zároveň priaznivý vplyv na pohybové ústrojenstvo.
  Na ploche viac než 600 m2 sa nachádza vonkajší letný bazén s veľkým toboganom a lezeckou stenou. V bazéne je termálna voda s teplotou 27 °C. Vonku nájdete aj pre deti bazénik so šmykľavkou. Hĺbka je iba 40 cm a teplota vody je 30 °C.

  V Saunovom svete nájdete dve fínske sauny, jednu parnú saunu, jednu bylinkovú aromatickú saunu, slnečnú lúku, odpočiváreň, vírivý bazén s minerálnou vodu, ochladzovací bazén a Kneippov šliapací kúpeľ

  Fotogaléria