Kúpeľné pobyty hotel Thermia Palace so skvelými kúpeľnými procedúrami, zamerané na zdravotné jogové cvičenia, organizuje monada.sk v piešťanských kúpeľoch. Exkluzívny kúpeľný pobyt Piešťany s názvom MONADA Impulz, MONADA Štart a MONADA Intenzív, vytvorený spojením toho najlepšieho z Monady a Kúpeľov Piešťany ponúka možnosť ubytovania v renomovanom secesnom skvoste kategórie 5* priamo prepojenom s kúpeľným domom Irma Health Spa.

MONADA ŠPECIÁL HARMONY

star5

Thermia Palace Ensana Health Spa Hotel

Piešťany

Vybrať izbu
MONADA ŠPECIÁL HARMONY Thermia Palace Ensana Health Spa Hotel, Piešťany
Vybrať izbu

NOVINKA - harmónia vášho života.

Relaxačný pobyt so špeciálnym programovým zameraním na harmonizačné a energetizujúce techniky s využitím kameňov, pyramíd, fontán, tarotu... Prekrásne prostredie parku na Kúpeľnom ostrove vyžarujúce pokoj a harmóniu, je ako stvorené na prednášky a osobné konzultácie s cieľom naučiť sa vnímať pozitívnu energiu a udržať si ju v rovnováhe, vytvárať si energeticky čistý osobný aj obytný priestor s využívaním najvhodnejších harmonizátorov, rozprúdiť prameň energie bohatstva a hojnosti. Harmonickou súčasťou programu sú jogové cvičenia a relaxácie, doplnené o unikátne liečebné procedúry využívajúce termálnu minerálnu vodu a originálne piešťanské sírové bahno.

Vypočítať cenuV cene je zahrnuté

Ubytovanie v Thermia Palace Ensana Health Spa Hotel*****, Piešťany
v deň nástupu – ubytovanie od 14.00 hod., v deň ukončenia pobytu - uvoľnenie izby do 11.00 hod.

Stravovanie - polpenzia:
raňajky a večera - formou bufetu
stravovanie začína večerou v deň nástupu, končí raňajkami deň odchodu

Informatívne stretnutie klienta s lektorkou MONADY v deň nástupu na pobyt v priestoroch Kúpeľov Piešťany.

Program MONADA:
1x denne cvičenie jogovo-rehabilitačné, 60 min.
1x denne cvičenie relaxačné, 20 min.
1x prednáška, 60 min.
test kvality života
1x osobná konzultácia k testu kvality života, 30 min.

Konzultácia s lekárom zameraná na prípadné kontraindikácie procedúr.
Liečebné procedúry
- podľa dĺžky pobytu:

2 noci - 2 procedúry za pobyt
1x termálny kúpeľ – zrkadlisko
1x čiastočný bahenný zábal

3 noci - 3 procedúry za pobyt
1x termálny kúpeľ – zrkadlisko
1x čiastočný bahenný zábal
1x hydroterapia

4 noci - 4 procedúr za pobyt
1x termálny kúpeľ – zrkadlisko
1x čiastočný bahenný zábal
1x hydroterapia
1x klasická masáž – čiastočná

5 nocí - 5 procedúr za pobyt
2x termálny kúpeľ – zrkadlisko
1x čiastočný bahenný zábal
1x hydroterapia
1x klasická masáž – čiastočná

6 nocí - 6 procedúr za pobyt
2x termálny kúpeľ – zrkadlisko
1x čiastočný bahenný zábal
1x hydroterapia
1x klasická masáž – čiastočná
1x parafínový zábal

Bezplatné služby:
welcome drink
denne jedna fľaša vody na izbe
neobmedzený vstup do bazénov a wellness
neobmedzený vstup do fitness
bezplatné WiFi pripojenie na internet v celom hoteli
batožinová služba

  • Starostlivo pre vás vyberáme hotelyNa základe našich 27-ročných skúseností s organizovaním relaxačno-ozdravovacích pobytov starostlivo vyberáme hotely, ktoré majú záujem a predpoklady takéto pobyty realizovať - poskytujú kvalitné ubytovanie, stravovanie zodpovedajúce zdravej životospráve a disponujú širokou ponukou relaxačných a wellness služieb. Navyše sú situované v príjemnom a atraktívnom prostredí.
  • Ubytovanie podľa vašej predstavy Cena pobytu obsahuje ubytovanie v izbe Štandard. Podľa vašej požiadavky vám radi zabezpečíme ubytovanie v izbách vyššej kategórie za doplatok podľa platného cenníka. Ubytovanie so psom (zvieraťom) je možné za doplatok 15 € / deň. Miestny poplatok je 1,50 € / osoba / noc. Check-in: 14.00; check-out: 10.00.
  • Stravovanie podľa vášho výberuZákladná cenová ponuka obsahuje raňajky (stravovanie začína druhý deň po nástupe, končí v deň odchodu), na objednávku polpenzia (stravovanie začína v deň príchodu večerou, končí v deň odchodu raňajkami) alebo plná penzia (stravovanie začína v deň príchodu večerou, končí v deň odchodu obedom). Pobyt Detox má len možnosť plnej penzie.
  • Parkovanie na hotelovom parkoviskuV rámci vášho pobytu máte zabezpečené parkovanie na stráženom hotelovom parkovisku za poplatok 2 € / deň.
  • Platba aj na mieste pobytuZálohu uhradíte pri rezervácii pobytu, doplatok v hotovosti na mieste lektorke MONADY. V prípade rezervácie tesne pred nástupom na pobyt je platba možná na mieste lektorke MONADY (nie na recepcii hotela).
  • Minimálne storno poplatkyNa základe dlhoročných skúseností a dobrých vzťahov s hotelmi riešime individuálne každú zmenu termínu pobytu, zmenu osoby alebo zrušenie pobytu. Storno poplatky účtujeme minimálne vo výnimočných prípadoch.
  • Vaša spokojnosť je pre nás na prvom miesteVážime si, že ste si vybrali pobyt MONADA a urobíme všetko pre to, aby ste sa s nami cítili príjemne, aby ste si oddýchli a načerpali nové sily. Naše infolinky sú vám k dispozícii denne aj počas pobytu. Kontaktujte nás čo najskôr, aby sme vaše požiadavky vyriešili k vašej maximálnej spokojnosti.
obr

Fotogaléria

Cenník

Kategória izby mimo sezóna stredná sezóna hlavná sezóna Rezervovať
1/2 Comfort 227 240 261 Rezervovať
1/1 Comfort 297 323 370 Rezervovať
1/2 Deluxe 240 253 274 Rezervovať
1/1 Deluxe 323 348 395 Rezervovať
1/2 Deluxe PLUS 257 270 291 Rezervovať
1/1 Deluxe PLUS 357 382 429 Rezervovať
1/2 Deluxe PLUS IRMA 266 278 300 Rezervovať
1/1 Deluxe PLUS IRMA 374 399 446 Rezervovať
1/2 Apartmán 287 300 334 Rezervovať
1/1 Apartmán 416 442 514 Rezervovať
1/2 Apartmán Deluxe, Muchov, Irma 321 334 368 Rezervovať
1/1 Apartmán Deluxe, Muchov, Irma 484 510 582 Rezervovať
Prístelka 228 240 262 Rezervovať

Ceny sú kalkulované pre 1 osobu na 1 noc v €

Príplatok za Vianoce 24.12.2023 pre 1 osobu:  80 €
Príplatok za 29.12.2023, 30.12.2023, 01.01.2024 pre 1 osobu:  40 €
Príplatok za Silvester 31.12.2023 pre 1 osobu:  160 €
Obed rezervovaný vopred pre 1 osobu:  25 €
Večera rezervovaná vopred pre 1 osobu:  30 €

Prístelka je možná len pre deti do veku 12,99 r. Deti staršie ako 13 r. a dospelé osoby môžu byť na prístelke len v izbách kategórie Apartmán.

Vyberte si ľubovoľný termín na 2 až 6 nocí a vyznačte ho v Rezervačnom formulári.

Stredná sezóna:  26.02.2023 – 27.05.2023
Hlavná sezóna:  28.05.2023 – 30.09.2023
Stredná sezóna:  01.10.2023 – 25.11.2023
Mimo sezóna:  26.11.2023 – 24.02.2024

Hotel

ATRAKTIVITY
• Café Alexander s letnou terasou, americký Joker Bar
• Vonkajší bazén s termálnou vodou s lehátkami, slnečníkmi
• Unikátny kúpeľ v bahnisku a zrkadlisku v luxusných kúpeľných priestoroch
• Business centrum, concierge servis, room servis, práčovňa, zmenáreň, transfer
• Golf, tenis, požičovňa bicyklov

Renovovaný secesný skvost v štýle ART-NOUVEAU postavený v roku 1912, situovaný v malebnom prostredí kúpeľného ostrova. Päťhviezdičkový hotel sa nachádza vedľa termálnych prameňov liečivej vody a liečivého bahna, priamo spojený s kúpeľným domom Irma. Secesný hotel Thermia Palace a kúpele Irma sa po otvorení v roku 1912 stali medzinárodne známymi a vyhľadávanými nielen v Európe, ale v celom svete.

Ľudovít Winter využil čarovný príbeh o pávovi, ktorý sa vyliečil v piešťanskej vode a zvolil ho za symbol hotela. Reliéf páva je na hlavnom priečelí hotela i na vitráži na poschodí. Myšlienka vybudovať luxusný, nadštandardný hotel, spojený chodbou s mimoriadnymi kúpeľmi, sa podarila. Takmer 100 rokov plnili svoju úlohu len s čiastočnými renováciami. Autormi projektov boli budapeštianski architekti Ármin Hegedüs a Henrich Böhm.

Najpozoruhodnejšími prvkami bohato zdobeného interiéru je schodisko s umeleckými okennými vitrážami a Grand restaurant so vzácnym obrazom Alfonsa Muchu. Obraz venoval kúpeľom ako dar za vyliečenie svojej dcéry.

Už v minulosti patrili k hosťom hotela Thermia Palace králi, šejkovia, maharadžovia a významné osobnosti, ako napríklad bulharský cár Ferdinand, nemecký spevák Richard Tauber, nositeľka Nobelovej ceny za literatúru Selma Lagerlöfová, maliar Alfons Mucha, český komik Vlasta Burian, prezident Edvard Beneš a mnohí ďalší.

Ubytovanie

Päťhviezdičkový Thermia Palace Ensana Health Spa Hotel ponúka ubytovanie v 111 luxusných klimatizovaných izbách Comfort a Deluxe vrátane 15 apartmánov.

Comfort
Luxusná, komfortná a útulná izba v secesnom dizajne, klimatizovaná a nefajčiarska, s kúpeľňou (vaňa alebo sprcha), LED TV (SAT-TV), 2 telefóny, WIFI, trezor, minibar, čajový a kávový servis, sušič vlasov, kúpací plášť a denne jedna fľaša vody.

Deluxe

Priestranná luxusná klimatizovaná nefajčiarska izba s kúpeľňou (vaňa alebo sprcha), LED TV (SAT-TV), 2 telefóny, WIFI, trezor, minibar, čajový a kávový servis, sušič vlasov, kúpací plášť, denne jedna fľaša vody, darček na privítanie, rozostieľka.

Deluxe Plus
Veľká dvojlôžková luxusná izba v klasickom secesnom alebo modernom dizajne, klimatizovaná a nefajčiarska, s kúpeľňou (vaňa alebo sprcha), LED TV (SAT-TV), 2 telefóny, WIFI, trezor, minibar, čajový a kávový servis, sušič vlasov, kúpací plášť, denne jedna fľaša vody, darček na privítanie, rozostieľka.

Apartmán

Luxusný apartmán s obývacím priestorom a samostatnou spálňou s krásnym zariadením v secesnom dizajne, klimatizovaný a nefajčiarsky, s kúpeľňou, balkónom, LED TV (SAT-TV), Hi-Fi, 2 telefóny, WIFI, trezor, minibar, čajový a kávový servis, sušič vlasov, kúpací plášť, denne jedna fľaša vody, darček na privítanie, rozostieľka, denná tlač na požiadanie, papuče, osobná váha.

Apartmán Deluxe

Priestranný a luxusný apartmán s obývacím priestorom, jedálňou a spálňou so zariadením v exkluzívnom secesnom dizajne, s kúpeľňou, balkónom, LED TV (SAT-TV), Hi-Fi, 2 telefóny, WIFI, trezor, minibar, čajový a kávový servis, sušič vlasov, kúpací plášť, denne jedna fľaša vody, darček na privítanie, rozostieľka, denná tlač na požiadanie, papuče, osobná váha.

Concierge, batožinová služba, biznis centrum.
Za poplatok: room service, práčovňa, zmenáreň, parkovisko, transfery.

Stravovanie

Grand Restaurant a Salon Hubertus
Tu sa servírujú špeciality medzinárodnej ako i domácej kuchyne. Naše menu a bufetové stoly ponúkajú lákavé a zdravé jedlá pripravené z kvalitných surovín so zníženým príjmom kalórií, s nízkym obsahom tukov a cukrov založené na medzinárodnej, vegetariánskej, organickej a miestnej kuchyni. Na odporúčanie lekára ponúkame tiež špeciálne diétne stravovanie vyhovujúce napríklad bezlepkovej a bezlaktózovej diéte.

Špeciality z kávy a čaju ako i kvalitné vína a kokteily si môžete vychutnať v Café Alexander, v salóne Ferdinand alebo na letnej terase. V našej vinotéke objavíte veľký výber slovenských a medzinárodných vín. Po procedúrach si môžete vychutnať malé občerstvenie v Café Irma.

Alexander Café
Pponúka príjemné posedenie na letnej terase s výhľadom na park. Môžete si tu vychutnať špeciality z kávy a čaju, chutné dezerty ako aj kvalitné vína a kokteily.  vo fajčiarskom salóne Ferdinand alebo na letnej terase., špeciality z kávy, chutné dezerty, kvalitné vína, zábavu a príležitosť na zatancovanie si.

American Bar Joker je výborné miesto na stretnutie spriateľmi, šachovú partiu, kartové a iné stolné hry.

Salón Ferdinand je vhodný pre súkromné a obchodné stretnutia malých firiem.

Príjemné prostredie pre chvíle oddychu v tieni majestátnych stromov ponúka záhrada a hotelový bazén s Café a letnou terasou.

Kúpeľné procedúry a wellness

Luxusný kúpeľný dom Irma Health Spa je postavený priamo nad liečivými prameňmi. Kúpeľný dom, ktorého centrom je unikátne bahnisko, ponúka viac ako 60 liečebných a wellness procedúr.  Kúpeľný dom je priamo spojený so secesným hotelom Thermia Palace Ensana Health Spa Hotel.

Wellness
Moderné wellness centrum sa nachádza v Irma Health Spa ploche 255m2 s podsvietenou jantárovou stenou a vitrážovými oknami. Bazény s termálnou vodou, 33° C - vonkajší bazén s dvoma chrličmi vody a vnútorný bazén so 6 hydromasážnymi lôžkami a chrličom, vnútorná vírivka, fínska, parná a infra sauna, výrobník ľadu, zážitkové sprchy, tepidárium s vyhrievanými relaxačnými sedadlami a relaxačná miestnosť s krásnym výhľadom do záhrady zabezpečia maximálnu relaxáciu.

Kúpeľné procedúry

Lekárska starostlivosť
kontrolné vyšetrenie - lekárska vizita , konzultácia s lekárom, vstupná lekárska prehliadka, výstupná lekárska prehliadka
 
Balneoterapia
bahnisko, individuálny termálny aromatický kúpeľ, individuálny termálny minerálny kúpeľ, individuálny termálny perličkový kúpeľ, termálny kúpeľ - zrkadlisko, uhličitý termálny kúpeľ

Minerálna voda
minerálny pitná kúra   

Vodoliečba
hydromasáž, perličkový kúpeľ individuálny, podvodná masáž, trakcie vo vode (v obyčajnej vode), trakcie vo vode (v termálnej vode), uhličitý kúpeľ (v obyčajnej vode)

Kneippova terapia
striedavý nožný kúpeľ - šľapačky, škótske streky
  
Fyzioterapia
antispastická kinezioterapia, ergoterapia, individuálne terapeutické cvičenie (fyzioterapia), klasická masáž čiastočná, klasická masáž celotelová, manipulačná a mobilizačná terapia, manuálna lymfodrenáž, reflexná masáž chodidiel, reflexná segmentová alebo väzivová masáž, rehabilitačná diagnostika, rehabilitačný chodník, rehabilitácia vo vode, skupinový telocvik, trakcie, ultrazvuk

Elektroterapia
diadynamické prúdy, galvanický kúpeľ, galvanizácia, interferenčný prúd, iontoforéza, magnetoterapia, TENS - transkutánna elektroneurostimulácia, štvorkomorový galvanický kúpeľ

Zábaly
bahenný zábal, parafango, parafínový zábal, Priessnitzove zábaly, čiastočný bahenný zábal, špeciálne krémové zábaly   

Inhalácia
inhalácia, oxygenoterapia, soľná inhalácia, soľná jaskyňa   

Doplňujúce procedúry
akupunktúra   
 
Fototerapia

bioptronová lampa, laserová terapia,   U.V. Solux / infračervené svetlo

Kryoterapia
prúd chladného vzduchu, studený zábal   

Masáže & ostatné procedúry
bambusová masáž, de luxe masáž, masáž dolce vitae, masáž horúcimi kameňmi, masáž nôh, masáž proti celulitíde, relaxačná aromatická masáž, relaxačná masáž hlavy a šije, revitalizačná aromatická masáž, Schwarzwaldská tonizačná masáž, telové ošetrenie Danubius anti-cellulite, telové ošetrenieDanubius delight, thajská masáž, zabal proti celulitíde, šiatsu masáž

Emporium Wellness & Beauty salón
kozmetické a relaxačné procedúry s technológiami a produktmi slávnej francúzskej kozmetickej firmy Clarins, manikúra a pedikúra

Premier Fitness
osobný kondičný tréning, fitness osobné konzultácie


PRÍRODNÉ LIEČIVÉ ZDROJE

Unikátne liečivé zdroje sú dôvodom, prečo ľudia prichádzajú do Kúpeľov Piešťany. Liečivé účinky tunajšej termálnej minerálnej vody a sírneho bahna boli prvýkrát opísané lekármi v 14. storočí.
Svetoznáme Kúpele Piešťany vďačia za svoju povesť predovšetkým unikátnym prírodným prameňom, ktorých liečivé účinky preverilo niekoľko generácií. Socha barlolámača ako symbol Kúpeľov Piešťany, dokonale vystihuje prínos kúpeľov v liečbe reumatizmu, rehabilitácii pohybového aparátu a nervového systému. Podstata myšlienky zlomenej barle vôbec nie je prehnaná, pretože práve barla sa stáva pre mnohých pacientov po liečbe zbytočná.

Termálna minerálna voda
Termálna minerálna voda v Kúpeľoch Piešťany má vysoký obsah minerálnych látok (1500 mg na liter). Voda tiež obsahuje sírovodík a ďalšie plyny. Vyviera z hĺbky asi 2000 metrov. Teplota vody prameňov je 67°C až 69°C. Denne vyvierajú 3 milióny litrov termálnej vody.
Sírne bahno
Sírne bahno je unikátny peloid v európskom i svetovom meradle. Ťaží sa v miestach výverov súčasných horúcich prameňov so sírnou termálnou minerálnou vodou. Bahno má významné fungicídne vlastnosti. Pre kúpeľné procedúry sa upravuje pomocou originálnej technológie, ktorá sa skladá z množstva chemických a biologických reakcií, vďaka ktorým bahno dozrieva. Zrelé bahno má maslovú konzistenciu, je mastné, poddajné, dobre vedie teplo, chladne štyrikrát pomalšie ako voda, má vysokú viskozitu. Teplota bahna pri jeho nanášaní je približne 45°C. Dĺžka čiastočného alebo celotelového zábalu je 20 minút. Zábal spôsobí dočasné miestne alebo celkové prehriatie organizmu, závisí to od aplikačnej oblasti zábalu. Bahenný zábal znižuje opuchy okolo kĺbov, svalové napätie, zlepšuje výživovanie chrupavky, spojivového tkaniva a medzistavcových platničiek. Pôsobí protizápalovo, posilňuje imunitné procesy v tele, spomaľuje úbytok elastínu, kolagénu a hyaluronanu, a tým zlepšuje funkciu chrupavky, spojivových tkanív a zlepšuje motoriku.

Terapeutické indikácie: reumatické zápalové ochorenia, reumatoidná artritída, Bechterevova choroba, reumatizmus mäkkých tkanív, stavy po infekčných artritídach, artrózy, koxartrózy, spondylýzy a spondylartrózy, degeneratívne nezápalové reumatické ochorenia, organické nervové ochorenia (ischias, stavy po zápalových ochoreniach centrálneho nervstva, stavy po úplnom alebo čiastočnom ochrnutí jednej polovice tela, stavy po poraneniach a operáciách centrálneho a periférneho nervstva), ortopedické poruchy.
Kontraindikácie: infenkčné choroby, vážne choroby srdca, akútna tromboflebitída, zápalové reumatické ochorenia v akútnom štádiu, nádorové ochorenia s metastázami, akútne psychózy, labilný diabetes s opakovanou acidózou, tehotenstvo, závislosť na alkohole alebo iných návykových látkach, inkontinencia moču a stolice, stavy vyžadujúce sústavnú starostlivosť tretej osoby, epilepsia s častými záchvatmi.

Fotogaléria