Prežili sme spolu viac ako 27 rokov

Miroslav Polák, Lýdia Rybková, Milada Dobrotková - MONADA

Na jednom z prvých relaxačno-ozdravovacích pobytoch, ktoré organizovali Miroslav Polák a Milada Dobrotková, sa zoznámili s Lýdiou Rybkovou. Prišla k nim ako klientka. Svoj malý obchodík viedla Lýdia s maximálnym nasadením. Bavilo ju to a v čase, keď otvárala, jej ani nenapadlo, že to nie je navždy. Prišiel však moment, keď sa potrebovala na chvíľu od všetkého odstrihnúť a tak sa prihlásila na relaxačno-ozdravovací pobyt piešťanskej MONADA. Niekoľko zaplatených dní navždy zmenilo život nielen jej, ale aj dovtedy dvom majiteľom školy Milade Dobrotkovej a Miroslavovi Polákovi.

„Bolo to v tretí rok nášho pôsobenia. Skrátka, tam sme sa...

Viac info

Milada Dobrotková

Diagnóza: aj tak ochrnieš

Milada Dobrotková (62) odmietla prijať budúcnosť, ktorú jej predpovedali lekári. Keď sa Milada narodila, ženy nazerali do kočíka a s dedinskou úprimnosťou hovorili jej mame: „Aká je pekná, škoda len, že chodiť nebude..." Dávno už chodila aj Miladina mladšia sestra, ale ona sama s jedným vykĺbeným bedrovým kĺbom sa nedokázala postaviť na nožičky. Za sestrou a deťmi od susedov liezla po štyroch, večne mala na kolenách chrasty.
Akoby bola Milada svojim zjavom predurčená k prechádzaniu sa po predvádzacom móle. Ona však vyštudovala elektrotechnickú fakultu a učila na baníckom učilišti.
Aj dnes je to pôvabná žena, jej štíhla a pružná postava priťahuje pohľady. Len keď...

Viac info

Lýdia Rybková

Pri vstávaní som zažila pocit odporu

Začala som podnikať hneď po škole. Moji starí rodičia boli obchodníci a tak som pokračovala v rodinnej tradícii a obnovila som činnosť obchodíka v našom rodinnom dome. Len som zmenila sortiment. Moji starí rodičia mali galantériu – niektoré látky vo vynikajúcej kvalite mi zostali doteraz a teším sa na to, čo si z nich vytvorím. Komunisti nám obchod znárodnili a počas týchto čias tu bolo Kvetinárstvo. Po nežnej revolúcii som v týchto priestoroch otvorila obchod s darčekovými predmetmi ja. Milujem jazdenie autom a rada spoznávam nové miesta a tak som si popri podnikaní na Slovensku začala budovať veľkoobchodnú sieť v Čechách. Robila som tieto činnosti...

Viac info

História pobytov MONADA

V apríli 1993 sa zrodila myšlienka realizovať týždňové relaxačno-ozdravovacie pobyty s regeneračnými a dýchacími cvičeniami, zdravým stravovaním a relaxáciami, doplnených plávaním, saunovaním, turistikou.

  • Pod hlavičkou MONADA pôsobíme na Slovensku od 30.11.1993, kedy sme spustili prvý týždňový relaxačno-ozdravovací pobyt v hoteli Corecta v Piešťanoch. Tento pobyt odštartoval odštartoval všetky ostatné. 
  • Rok 1994 bol našou prvou sezónou, kedy sme zrealizovali prvé pobyty. Naše začiatky sa spájajú s mestom Piešťany, kde dodnes sídli naša spoločnosť. Pobyty v tomto roku sme realizovali v malých hoteloch na Sĺňave. Skupinky boli menšie a vďaka bohatému celodennému programu sme boli všetci...
Viac info