Prežili sme spolu viac ako 27 rokov

Miroslav Polák, Lýdia Rybková, Milada Dobrotková - MONADA

Na jednom z prvých relaxačno-ozdravovacích pobytoch, ktoré organizovali Miroslav Polák a Milada Dobrotková, sa zoznámili s Lýdiou Rybkovou. Prišla k nim ako klientka. Svoj malý obchodík viedla Lýdia s maximálnym nasadením. Bavilo ju to a v čase, keď otvárala, jej ani nenapadlo, že to nie je navždy. Prišiel však moment, keď sa potrebovala na chvíľu od všetkého odstrihnúť a tak sa prihlásila na relaxačno-ozdravovací pobyt piešťanskej MONADA. Niekoľko zaplatených dní navždy zmenilo život nielen jej, ale aj dovtedy dvom majiteľom školy Milade Dobrotkovej a Miroslavovi Polákovi.

„Bolo to v tretí rok nášho pôsobenia. Skrátka, tam sme sa s Lýdiou zoznámili a skamarátili. Úplne sme si všetci traja sadli. Lýdia bola z pobytu nadšená a povedala, že by dala všetko za to, keby mohla s nami podnikať. Stalo sa. Pribrali sme ju k sebe. Svoj malý obchodík predala a všetko investovala do našej, už spoločnej firmy“, popisuje začiatky Milada Dobrotková, ktorá je pôvodným povolaním učiteľka, vyučovala elektrotechniku na baníckom učilišti. Oblasť, v ktorej pôsobí, nevyštudovala v škole, ale vo vlastnom živote. Jej zdravotné problémy boli natoľko vážne, že lekári jej ešte v mladosti predpovedali, že skončí na vozíku. „Už len tá myšlienka bola neprípustná, tak som začala bojovať. Upravila som stravovanie so zameraním na surovú stravu a vegetariánstvo, zmenila som štýl života a začala som cvičiť. Dnes som mala sedieť na invalidnom vozíku a namiesto toho robím okrem iného cvičiteľku jogy“, prezrádza o sebe Milada. Jej kolega Miro má skončenú leteckú školu a v čase, keď sa spoznali, bol pyrotechnikom z povolania. Dnes je spolumajiteľom firmy, v ktorej sa skloňujú slová ako detox, joga, meditácia, turistika a zdravý jedálniček, a tie majú od pyrotechniky naozaj ďaleko. Všetci traja sú však maximálne spokojní, svoje rozhodnutie nikdy neoľutovali. Naopak, našli to, čo ich napĺňa a našli jeden druhého. Pracujú spolu už vyše 27 rokov!

„Už 12 rokov je nám veselo aj vďaka Mirovej a Lýdiinej dcérke Stelle. Je to také naše spoločné dieťa, ktoré trávi kopec času so všetkými. Mnohí povedia, že sme ako jedna veľká rodina. Spolu trávime väčšinu času, lebo sme vlastne stále v práci, v našej relaxačnej škole aj na pobytoch, ktoré organizujeme. Naša práca je pre nás súčasť života a nastavený systém spôsobom života. Zrejme preto sme spolu vydržali tak dlho a máme pomerne úspešnú firmu, ktorá už prežila zopár zemetrasení. A my s ňou.“

< Späť