MONADA KLASIK

star4

Hotel PATRIA

Štrbské Pleso

Dĺžka pobytu: od 2 do 0 noci
Stravovanie: raňajky
Cena od:
Vybrať termín
MONADA KLASIK Hotel PATRIA, Štrbské Pleso
Vybrať termín

Tradičný relaxačný pobyt v prostredí Vysokých Tatier.
Tradičný pobyt je kurzom pohybu, relaxácie a správnej životosprávy. Vynikajúce jogové cvičenia sú primárne zamerané na chrbticu a správne držanie tela. Atmosféra večerných relaxácií láka odhaľovaním nepoznaného. Navyše - najzdravší pohyb je pohyb na čerstvom vzduchu. Na pobytoch v Tatrách sú to pravidelné spoločné vychádzky v okolí hotela alebo turistické vychádzky k známym turistickým cieľom.

Vypočítať cenuV cene je zahrnuté

Ubytovanie v jednolôžkovej alebo dvojlôžkovej izbe Štandard v hoteli Patria****

 • v deň nástupu – ubytovanie od 14.00 hod., v deň ukončenia pobytu - uvoľnenie izby do 12.00 hod.

 

Stravovanie:

 • raňajky - švédske stolovanie
  možnosť objednať si polpenziu alebo plnú penziu

   

Program MONADA:

 • úvodné informačné stretnutie s lektorkou MONADY, 1x / 25 min.
 • skupinové cvičenie jogovo-rehabilitačné ranné, 1x denne / 75 min.
 • skupinové cvičenie jogovo-rehabilitačné popoludňajšie, 1x denne / 75 min.
 • skupinové cvičenie relaxačné, 1x denne / 30 min.
 • prednáška zameraná na témy zdravého životného štýlu a sebapoznávania, 1 až 2x / 90 min. (podľa dĺžky pobytu)
 • turistická vychádzka, 1 až 2x (podľa dĺžky pobytu)
  (východisko priamo od hotela Patria - Jamské pleso, vodopád Skok, Popradské pleso a Symbolický cintorín, chata pod Soliskom...)

   

Bezplatné služby:

 • neobmedzený vstup do wellness centra Patria Aqua Paradise
 • neobmedzený vstup do bazénu
 • neobmedzený vstup do hotelového fitness
 • WiFi pripojenie na internet
 • parkovanie na hotelovom parkovisku

 

 • Starostlivo pre vás vyberáme hotelyNa základe našich 25-ročných skúseností s organizovaním relaxačno-ozdravovacích pobytov starostlivo vyberáme hotely, ktoré majú záujem a predpoklady takéto pobyty realizovať - poskytujú kvalitné ubytovanie, stravovanie zodpovedajúce zdravej životospráve a disponujú širokou ponukou relaxačných a wellness služieb. Navyše sú situované v príjemnom a atraktívnom prostredí.
 • Ubytovanie podľa vašej predstavy Cena pobytu obsahuje ubytovanie v izbe Štandard. Podľa vašej požiadavky vám radi zabezpečíme ubytovanie v izbách vyššej kategórie za doplatok podľa platného cenníka, v izbách od 4 poschodia vyššie alebo v izbách s balkónom za doplatok 8 € / osoba / noc. Ubytovanie so psom (zvieraťom) je možné len v izbách Štandard a len do 2. poschodia za doplatok 25 € / deň. Miestny poplatok je 1 €/ osoba / noc. Check-in: 14.00; check-out: 12.00.
 • Stravovanie podľa vášho výberuZákladná cenová ponuka obsahuje raňajky (stravovanie začína druhý deň po nástupe, končí v deň odchodu), na objednávku polpenzia (stravovanie začína v deň príchodu večerou, končí v deň odchodu raňajkami) alebo plná penzia (stravovanie začína v deň príchodu večerou, končí v deň odchodu obedom).
 • Parkovanie na hotelovom parkoviskuV rámci vášho pobytu máte zabezpečené parkovanie zdarma na stráženom hotelovom parkovisku alebo hotelovej garáži za poplatok 12 € / deň.
 • Platba aj na mieste pobytuZálohu uhradíte pri rezervácii pobytu, doplatok v hotovosti na mieste lektorke MONADY. V prípade rezervácie tesne pred nástupom na pobyt je platba možná na mieste lektorke MONADY (nie na recepcii hotela).
 • Minimálne storno poplatkyNa základe dlhoročných skúseností a dobrých vzťahov s hotelmi riešime individuálne každú zmenu termínu pobytu, zmenu osoby alebo zrušenie pobytu. Storno poplatky účtujeme minimálne vo výnimočných prípadoch.
 • Vaša spokojnosť je pre nás na prvom miesteVážime si, že ste si vybrali pobyt MONADA a urobíme všetko pre to, aby ste sa s nami cítili príjemne, aby ste si oddýchli a načerpali nové sily. Naše infolinky sú vám k dispozícii denne aj počas pobytu. Kontaktujte nás čo najskôr, aby sme vaše požiadavky vyriešili k vašej maximálnej spokojnosti.
obr

Fotogaléria

Program MONADA

Hotel patrí do skupiny s relaxačným programom MONADA vo vyhradených termínoch.

Jogovo-rehabilitačné cvičenia
Pod odborným dohľadom skúsených lektorov absolvujete nenáročné ozdravujúce regeneračné cvičenia, orientované hlavne na chrbticu. Systém cielených cvičení prehĺbi Vaše dýchanie, zvýši kondíciu, posilní srdce, cievy a imunitný systém. Prínosom je celkové uvoľnenie, lepšia pohyblivosť kĺbov a posilnenie svalov celého tela. Už v priebehu pobytu sa môžete zbaviť bolesti a niektorých pohybových problémov.
Regeneračné a relaxačné cvičenia vychádzajú zo známych cvičebných systémov: joga, strečing, Pilates, body styling. Jedinečný komplex cvičení, pomocou ktorých si spevníte svaly celého tela od hlavy až po päty, zaručuje formovanie postavy a trvalé výsledky - vypracovanú postavu, silné brušné a chrbtové svaly, zlepšenie držania tela, zbaví vás tukových vankúšikov a pomôže k dlhým, štíhlym nohám. Cvičením si pomôžete sami od bolestí chrbta a pohybového aparátu, ktorých ste sa mnoho rokov nevedeli zbaviť. Je to cvičebný program, pomocou ktorého získate psychickú a fyzickú rovnováhu. Cvičenia sú určené všetkým vekovým skupinám, od detí, až po seniorov, fyzicky aktívnym a aj menej aktívnym ľudom. Cvičenie odporúčame ľuďom s jednostranným zaťažením svalových skupín, ako sú hudobníci, úradníci alebo programátori, sú vhodné pre ľudí s nadváhou a chronickými bolesťami chrbtice.

Relaxácie
Relaxácia je urýchlenie procesu regenerácie. Po telesných cvičeniach najlepšie precítite regeneračné účinky relaxácie, uvoľnenie mysle prirodzene dopĺňa uvoľnenie tela. Príjemná  hudba a pokojný hlas lektorky Vám navodí stav hlbokej relaxácie. Okrem okamžitej úľavy v podobe uvoľnenia svalstva Vám prinesie aj prehĺbenie dýchania a navodenie pravidelného vnútorného rytmu organizmu, ktorý vedie rýchlo a bezpečne, bez negatívnych vedľajších účinkov, k celkovej telesnej a duševnej regenerácii.

Originálne pútavé prednášky
V spoločnosti príjemných ľudí ani nepostrehnete, ako sa stávate súčasťou prijímania a odovzdávania  hodnotných informácií. Fantastická, spontánna a kamarátska atmosféra pomáha hlbšie pochopiť seba i nevyhnutnosť žiť zdravšie, šťastnejšie a spokojnejšie.. Z Vášho uponáhľaného života sa vytratí stres a napätie a nahradíte ich úsmevom a radosťou.
Prednášky sú na témy wellness životného štýlu – vnímanie signálov vlastného tela (jedlo ako liek, látková premena, prekyslenie organizmu, vyvážená strava, zdravé kombinácie potravín, očistné kúry), tajomstvo pohybu (zdravá chrbtica, problémy pri poruchách chrbtice), duševná rovnováha (umenie zvládnuť stres, účinné overené relaxačné techniky), znamenia zverokruhu a živly (charakteristika znamení od barana po ryby, vzťahy medzi znameniami), lunárny kalendár, energetické centrá (čakry), dýchanie ako zdroj životnej sily.

Diagnostika organizmu
Pomocou úvodnej analýzy stavby tela získate dôležité údaje o pomere svalstva a tuku vo vašom tele, o množstve nebezpečného vnútorného tuku a pH organizmu. Udržiavanie acidobázickej rovnováhy organizmu (zásadité pH) a úprava stravovacieho režimu podporená zmenou životosprávy a v úvodnej fáze aj excelentnými výživovými doplnkami so synergickým efektom garantuje zdravé chudnutie bez jo-jo efektu.
Mieru nadváhy či obezity aj jej súvislosť s prípadnými zdravotnými rizikami zisťujeme dnes už dobre známymi postupmi. Najčastejšie sa využíva tzv. BMI (Body Mass Index), ktorý zistíme výpočtom:  hmotnosť (kg) / výška (m) x výška (m). Pre určenie zdravotných rizík je ale dôležité nielen množstvo telesného tuku, ale aj jeho rozloženie v tele. Zisťujeme ho zmeraním obvodu pásu a spresňujeme pomocou váhy s analýzou stavby tela, ktorá okamžite určí dôležité telesne parametre: percentuálny podiel tuku v tele, množstvo viscerálneho (vnútorného) tuku, výpočet BMI (Body Mass Index), percentuálny podiel kostrového svalstva a bazálny metabolizmus.

Konzultácia k programu zdravého chudnutia a odkyslenia
Odborný výklad programu, vstupné merania pomocou váhy s analýzou stavby tela (hmotnosť, BMI, celkový tuk, vnútorný tuk, svalovú hmotu), zistenie pH organizmu, návody na úpravu stravovania, recepty na prípravu vhodných jedál.
Komplexný program redukcie nadváhy s individuálnou starostlivosťou pre klientov, ktorí vyžadujú osobný prístup. Vychádza z poznania, že zdravie nie je len neprítomnosť choroby, ale celostný prístup k človeku, kam patrí výživa, kondície, psychika a celkový životný štýl. Garantom je tím lekárov, ktorí sa denne stretávajú s nedozernými následkami a rizikami, ktoré so sebou nadváha a obezita prináša. Prax potvrdzuje, že každý kilogram telesnej hmotnosti navyše skracuje náš život o pár týždňov.

Turistické vychádzky
Pre priaznivcov turistiky, hľadačov malebných zákutí a prírodných krás Slovenska, je na Štrbskom Plese množstvo možností.  Vytýčené a označené trasy v okolí hotela poskytujú širokú možnosť využitia. Či už v rámci turistických vychádzok v sprievode nášho lektora, alebo využitia vášho voľného času. Každá z nich má konkrétny cieľ, či už vodopád, prechod sedlom alebo výstup na vrchol štítu. V prípade plánovaného využitia týchto možností je potrebné mať zo sebou zodpovedajúce oblečenie a obuv.

Hotel

ATRAKTIVITY
• Aqua Paradise Wellness - soľný a eukalyptový parný kupeľ
• Tropický dážď
• Masážny bazén
• Ľadová jaskyňa
• Nefajčiarský hotel
• Možnosť ubytovania so zvieraťom

Hotel Patria **** sa nachádza v najvyššie položenej osade Štrbské Pleso v nadmorskej výške 1355 m. vo Vysokých Tatrách pri brehu vysokohorského plesa v závere Mlynickej doliny. Hotel bol pomenovaný podľa neďalekého tatranského štítu Patria, vysokého 2203 m. Priamo z hotela Patria je nádherný výhľad na Vysoké Tatry a jazero Štrbské pleso.

Wellness hotel s tradičnou overenou kvalitou je ideálnym štartovacím miestom pre rodinné výlety, športové vyžitie i to adrenalínové. Odtiaľto začína nejeden turistický chodník a pritom dýcha atmosférou tatranského mestečka s čulým ruchom.

Hotel Patria patrí medzi moderné wellness hotely s novootvoreným wellness centrom Patria Aqua Paradise. Hotel Patria **** ponúka kvaliné ubytovanie, stravovanie, v nevšednom prostredí tu nájdete pohodlie i veľký výber gastronomických špecialít. Parkovisko sa nachádza pri hoteli a je stražené a platené, hotel má aj garáž za poplatok. V hoteli je možné ubytovanie so zvieraťom.

Ubytovanie

Hotel ponúka svojim hosťom ubytovanie v 155 zrekonštruovaných a komfortne zariadených izbách - dvojlôžkové izby a apartmány. Lôžková kapacita hotela je 310 lôžok v 155 dvojlôžkových izbách a osemnástich apartmánoch. Novorekonštruované izby poskytujú komfortné ubytovanie **** hviezdičkového hotela. Všetky izby v hoteli Patri a všetky priestory sú NEFAJČIARSKE. V hoteli Patria je možné usporiadať kongresy, semináre, sympóziá v kongresovej hale (kapacita 300 miest) ako aj rodinné oslavy a iné akcie v loveckom salóniku. Pôsobí tu aj cestovná kancelária JMG, ktorá hosťom ponúka cestovné služby, ski servis a lyžiarsku školu.

Stravovanie

Pri vstupe do hotela sa nachádza vkusne riešená hotelová hala, Lobby bar so zimnou záhradou, jazierkom a internetom. Esteticky riešený interiér doplňuje výhľad do prekrásnej okolitej prírody.

Elegantná, priestranná, z juhu a východu presklená reštaurácia so sympatickým názvom Slnečný restaurant ponúka široký sortiment jedál a nápojov. Je presvetlená slnkom, ktoré Vás tu sprevádza ako symbol zdravej vysokohorskej klímy. Raňajky a večere sú podávané formou teplých a studených bufetových stolov. Raňajky a večere sú podávané formou teplých a studených bufetových stolov.

V novootvorená štýlová reštaurácia koliba Patria na brehu jazera Štrbské pleso je obľúbená hlavne turistami prichádzajúcimi do Mlynickej doliny kvôli gurmánskym špecialitám a príjemnej atmosfére.

Vatra Club - štýlovo zariadený nočný bar s bohatým výberom nápojov a príjemnou obsluhou je hotelovýcm hosťom k dispozícii ako zábavné centrum s bowlingovou dráhou a biliardom.

Patria Aqua Paradise

Na regeneráciu a relax je hotelovým hosťom k dispozícii komplexné wellness centrum Patria Aqua Paradise, fitness, ricochet, kozmetický a kadernícky salón.

V Patria Aqua Paradise nájdete bazén (15m x 8m, hĺbka 1,45 m, teplota vody 28 °C), soľný a eukalyptový parný kúpeľ, bylinkovú inhaláciu, rímsky parný kúpeľ, tepidárium, whirpool masážny bazén, škótske streky, tropická dážď, ľadovú jaskyňa, finska zrubovú saunu, detský bazén, odpočiváreň a wellness bar. Široká ponuka wellness služieb zahŕňa masáže klasické, reflexné, medové, novinkou sú špeciálne Talgo masáže a Thajské masáže.

Fotogaléria